Jesteś tutaj

Kryształowe mistrzostwa

11 października odbyły się XV Szaradziarskie Mistrzostwa Gorzowa Wielkopolskiego, zorganizowane przez klub Atena oraz Gorzowski Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych „Kontra”. Startowało 21 uczestników, którzy w dwóch 60-minutowych rundach mogli zdobyć za rozwiązane wszystkich zadań maksymalnie 151,5 pkt.

Mistrzostwa zdominowali zawodnicy z poznańskiego Pyrrusa, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Agnieszka Warwas z dorobkiem 98 punktów – to jej druga po Wiosennym Turnieju Szaradziarskim tegoroczna wygrana na ziemi gorzowskiej. Drugie miejsce zajął Piotr Łojewski z wynikiem 96,5 pkt, a trzecie – Zbysław Pieczyński (79 pkt).

Zestawy zawierały m.in. krzyżówki tematyczne Józefa Góreckiego z głogowskiego klubu As i Bogusława Nowaka z gorzowskiej Ateny, formy wierszowane Grzegorza Chomicza z gdańskiego Neptuna i Joanny Sieniawskiej z sosnowieckiej Ariady. (bn)