Jesteś tutaj

Mistrzostwa Ciechanowa

W ostatnią sobotę kwietnia Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie oraz Klub Szaradzistów „Neptun” z Gdańska zorganizowali IV Szaradziarskie Mistrzostwa Ciechanowa, w których wzięło udział 31 amatorów rozwiązywania krzyżówek.

Zawody składały się z dwóch rund po 70 minut, w których można było zdobyć 150 pkt (80 + 70). Autorem zadań był Grzegorz Chomicz. W zestawie znajdowały się dodatkowo dwa zadania z odbywających się równolegle mistrzostw Wrocławia. Zwyciężył Maciej Gąska z Poniatowej (145 pkt), drugie miejsce zajął Stanisław Wójtowicz z Prac Dużych (141 pkt), a trzecie – Jerzy Dymek z Olsztyna (134 pkt). Zwycięzcy otrzymali nietypowe puchary, wykonane artystycznie ze sklejki, a wszyscy uczestnicy mistrzostw – upominki. Po raz kolejny, z inicjatywy Roberta Romanowskiego, w zawodach uczestniczyli też młodzi szaradziści: Sara i Igor Leszczyńscy z Grodziska Mazowieckiego, Milena Romanowska z Płocka i Piotr Guranowski z Pruszkowa. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. (gc)