Jesteś tutaj

Mistrzostwa Grudziądza

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu zorganizowało III Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza (20–21 kwietnia). W pierwszym dniu odbyło się losowanie nagród z „Rozrywki” nr 7 połączone z dodatkowymi konkursami: krzyżówką o kawaleryjskim rozwiązaniu, zabawą „Tak – Nie”. Uczestnicy wzięli ponadto udział w seansie w grudziądzkim planetarium, a ich wiedza została sprawdzona w „nieziemskiej” krzyżówce.

Następnego dnia mistrzostw 46 zawodników rozwiązywało różnorodne zadania, począwszy od znanych odmian krzyżówek, a na drobnych formach literackich kończąc. Najlepiej poradził sobie z nimi Mariusz Góralski z Wrocławia, uzyskując 86 punktów (na 93 możliwe). Został on uhonorowany pucharem prezydenta Grudziądza. Drugie miejsce i puchar przewodniczącego Rady Miejskiej zdobył Stanisław Wójtowicz z Prac Dużych, który zdobył jednakową liczbę punktów co zwycięzca, ale rozwiązał mniej zadań wyżej punktowanych. Trzecie miejsce i puchar dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej zdobył Bronisław Sztandera z Polic (78 pkt). Puchar dla najlepszego zawodnika regionu trafił w ręce Bożeny Kraskowskiej z miejscowości Krusze w gminie Warlubie.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objął marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Zestaw turniejowych łamigłówek ułożyli członkowie toruńskiego klubu szaradzistów „Sfinks”.