Jesteś tutaj

Mistrzostwa Jabłonny

11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w podwarszawskiej Jabłonnie, z inicjatywy Zdzisława Łosia, Gminne Centrum Kultury i Sportu zorganizowało I Szaradziarskie Mistrzostwa Jabłonny.

Po przywitaniu 36 startujących zawodników przez dyrektora GCKiS Grzegorza Przybyłowicza przystąpiono do rozwiązywania zadań autorstwa Agnieszki Tymosiak-Stefańskiej i Adama Biniszewskiego z Grodziskiego Klubu Szaradzistów „Edyp”. W dwóch rundach, 80- i 60-minutowej, rozwiązujący mogli zmierzyć się z zadaniami typowymi, ale też i z bardziej wyszukanymi, takimi jak: „Złączki piłsudskie”, „Dla każdego coś miłego” (połączenie czterech rodzajów zadań szaradziarskich), „Orędzie Woodrowa Wilsona”, „Jolka metagramowa z Kotem”, arytmokrzyżówka „Egzotyka rynku pracy” czy „Od (plus) A do (plus) Ż”. Po obiedzie i konkursie dodatkowym – rozwiązywaniu „Syntezy batalistycznej” Zdzisława Łosia – ogłoszono wyniki. Pierwszym szaradziarskim mistrzem Jabłonny został Dawid Kupiec z Warszawy (116,35 pkt na 130 możliwych), wicemistrzem – Rafał Rogowski z Pabianic (100 pkt; wygrał również konkurs dodatkowy), a na najniższym stopniu podium znalazł się Przemysław Ketner z Józefowa (95,65 pkt). Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. (ab)

Wyniki mistrzostw:
1. Dawid Kupiec (Warszawa): 72,35 + 44 = 116,35 pkt
2. Rafał Rogowski (Pabianice): 58 + 42 = 100
3. Przemysław Ketner (Józefów): 55,65 + 40 = 95,65
4. Maciej Gąska (Poniatowa): 52,15 + 36 = 88,15
5. Stanisław Wójtowicz (Prace Duże): 54 + 29 = 83
6. Jerzy Dymek (Olsztyn): 44,1 + 37 = 81,1
7. Sławomir Koszelew (Ignatki): 39,25 + 31 = 70,25
8. Małgorzata Porowska (Warszawa): 44,75 + 24 = 68,75
9. Magdalena Wójtowicz (Prace Duże): 44,5 + 24 = 68,5
10. Anna Maria Ketner (Józefów): 33,5 + 31 = 64,5
11. Karolina Wierzbowska (Pruszków): 39,5 + 21 = 60,5
12. Krystyna Moś (Piekary Śląskie): 37,75 + 18 = 55,75
13. Joanna Czarzyńska (Warszawa): 34,75 + 13 = 47,75
14. Anna Śmiałkowska (Łódź): 32,75 + 14 = 46,75
15. Maciej Pac (Warszawa): 27,75 + 18 = 45,75
16. Emil Redas (Warszawa): 29,5 + 16 = 45,5
17. Krzysztof Lipski (Grodzisk Mazowiecki): 27 + 18 = 45
18. Jerzy Nowak (Grodzisk Mazowiecki): 25 + 18 = 43
     Tomasz Wiącek (Legionowo): 33 + 10 = 43
20. Małgorzata Antczak-Kęsy (Pyzdry): 25,75 + 17 = 42,75
21. Waldemar Paradowski (Legionowo): 18 + 23 = 41
22. Barbara Bałka (Warszawa): 25 + 15 = 40
23. Waldemar Zieleniewski (Białystok): 23 + 12 = 35
24. Józef Górecki (Legnica): 20 + 14 = 34
     Cezary Halicki (Białystok): 20 + 14 = 34
26. Joanna Sieniawska (Kielce): 20,75 + 12 = 32,75
27. Stanisław Olszewski (Ostrołęka): 23 + 9 = 32
28. Aleksandra Stępień-Dąbrowska (Warszawa): 20 + 11 = 31
29. Andrzej Świńczak (Warszawa): 18 + 12 = 30
     Kamil Wójcik (Warszawa): 17 + 13 = 30
31. Zdzisław Łoś (Zielonka): 18 + 10 = 28
32. Włodzimierz Bryliński (Warszawa): 7 + 9 = 16
33. Agnieszka Wójcik (Warszawa): 7 + 6 = 13
34. Anatol Koszelew (Białystok): 2 + 5 = 7
35. Agnieszka Jędrzejewska (Legionowo): 2 + 2 = 4
36. Krzysztof Kozieł (Legionowo): 1 + 0 = 1