Jesteś tutaj

Mistrzostwa Płocka

20 sierpnia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica odbyły się XII Szaradziarskie Mistrzostwa Płocka, zorganizowane przez tutejszy klub szaradzistów „Relaks”. Wzięło w nich udział 51 zawodników, co jest rekordową liczbą w dotychczasowych płockich zmaganiach. 

Uczestnicy przez dwie godziny rozwiązywali dwa zestawy zawierające łącznie 76 różnorodnych zadań, które tradycyjnie przygotowali członkowie Toruńskiego Klubu Szaradzistów „Sfinks”. Zwyciężył aktualny wicemistrz Polski Marcin Zieliński z Warszawy, który uzyskując 150 pkt (na 184 możliwe), zaledwie o jedno oczko wyprzedził Dawida Kupca z Nowej Dęby. Trzecie miejsce zajął Maciej Gąska z Lublina (139). Przybyły na mistrzostwa z dalekiego tajwańskiego Xinzhu Henryk Witek uzyskał 70 pkt i zajął 21 miejsce.

Najlepsi otrzymali puchary, natomiast wszyscy uczestnicy – nagrody rzeczowe i książkowe. Po turniejowych zmaganiach chętni mogli podziwiać piękną panoramę Płocka podczas rejsu statkiem po Wiśle, a pozostający do niedzieli – wysłuchać koncertów i obejrzeć widowisko uliczne poznańskiego Circus Ferus, które odbywały się w ramach płockiego Rynku Sztuki 2016. (s)

Wyniki:

1. Zieliński Marcin, Warszawa, 150
2. Kupiec Dawid, Nowa Dęba, 149
3. Gąska Maciej, Lublin, 139
4. Wójtowicz Magdalena, Prace Duże, 133
5. Koszelew Sławomir, Ignatki, 120
6. Wójtowicz Stanisław, Prace Duże, 117
7. Łojewski Piotr, Poznań, 110
8. Pieczyński Zbysław, Śrem , 110
9. Ketner Anna Maria, Józefów, 108
10. Biniszewski Adam, Grodzisk Mazowiecki, 105
11. Kozieł Robert, Sosnowiec , 103
12. Moś Krystyna, Piekary Śląskie, 93
13. Wierzbowska Karolina, Płock, 89
14. Urbanik Adam, Głowno, 86
15. Gołębiewski Andrzej, Warszawa, 85
16. Romanowski Robert, Płock, 83
17. Porowska Małgorzata, Płock, 82
18. Antczak-Kęsy Małgorzata, Pyzdry, 79
19. Tymosiak-Stefańska Agnieszka, Brwinów, 75
20. Stiller Alicja, Poznań, 71
21. Witek Henryk, Hsinchu , 70
22. Osyda Stanisław, Katowice, 68
23. Cerk Tomasz, Grudziądz, 67
24. Wiącek Tomasz, Legionowo , 67
25. Mikołajczyk Grażyna, Płock , 63
26. Czarzyńska Joanna, Warszawa, 61
27. Polkowski Marek, Pruszków , 61
28. Chylewski Marian, Grudziądz, 60
29. Kraus Mariusz, Rzeszów, 60
30. Łojewski Michał, Myślibórz, 60
31. Zieleniewski Waldemar, Białystok, 60
32. Pietkiewicz Aleksandra, Bydgoszcz , 58
33. Łoś Zdzisław, Zielonka, 55
34. Bugajna Elżbieta, Ramleje , 54
35. Woźniak Władysław, Sosnowiec , 54
36. Sulerzycki Adam, Grudziądz, 51
37. Grochowska Beata, Poznań, 50
38. Antczak Konrad, Kalisz, 49
39. Zarzeczna Maria, Włocławek, 48
40. Pińczewski Wiesław, Gdynia, 44
41. Bartosik Agata, Sosnowiec, 42
42. Lewicka-Dymek Wiesława, Zdwórz, 35
43. Bryliński Włodzimierz, Warszawa, 30
44. Gutowska Krystyna, Skierniewice, 30
45. Koszelew Anatol, Białystok, 20
46. Siołek Marzena, Płock , 20
47. Kobylarz Anna, Płock , 18
48. Wierzbowska Alina, Płock, 10
49. Zarzeczny Czesław, Włocławek , 6
50. Protas-Stasiak Elżbieta, Płock , 5
51. Korba Jan Adam, Soczewka , 2