Jesteś tutaj

Mistrzostwa Żar

W sobotnie południe 9 czerwca odbyły się XI Szaradziarskie Mistrzostwa Żar. Startowało 24 uczestników, którzy zmagali się z dwoma zestawami zadań  przygotowanymi  przez członków klubu „Abak”: Franciszka Borsa, Marka Drewnowskiego, Czesława Krasińskiego, Czesława Piwko oraz gościnnie Zdzisława Jagodzińskiego. Oprócz zadań związanych z Żarami i klubem w zestawach znalazły się akcenty Euro 2012.

Tytuł mistrza Żar zdobył Leszek Rydz z Głogowa, który zgromadził łącznie 269 punktów (na 290 możliwe). Drugie miejsce wywalczył Piotr Łojewski z Poznania (255), a trzecie Mariusz Góralski z Wrocławia (225). Otrzymali oni puchary z rąk zastępcy burmistrza Edwarda Łyby.

Podczas zawodów podsumowano również III edycję Klubowego Turnieju „Abak” za 2011 rok. Po raz trzeci zwyciężył Bogdan Tropak, wyprzedzając Marka Kozłowskiego i Czesława Piwko.

Za rok kolejne mistrzostwa Żar, połączone z 15-leciem działalności klubu „Abak”.