Jesteś tutaj

Mistrzostwa Żar

W sobotnie południe 6 czerwca w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Związkowiec” odbyły się jubileuszowe XV Szaradziarskie Mistrzostwa Żar, zorganizowane przez Żarski Dom Kultury i tamtejszy klub szaradzistów Abak. Turniej poprowadził prezes klubu Abak Czesław Piwko. 31 zawodników przez godzinę zmagało się z zestawami zadań autorstwa Franciszka Borsa, Marka Drewnowskiego, Bogdana Tropaka, Zdzisława Jagodzińskiego i Tomasza Wiśniewskiego. Obok zadań tematycznie związanych z Żarami i klubem Abak rozwiązywano też krzyżówkę „Bez samogłosek”, jolkę ze wspakami, przesuwankę, ciągówkę anagramową, zoologiczną przymrużkę i drobne formy.

Tytuł Szaradziarskiego Mistrza Żar zdobył Piotr Łojewski z Poznania (359 pkt na 413 możliwych; liczono każdy prawidłowo wpisany wyraz). Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez burmistrza Żar Danutę Madej oraz tablet Lenovo, który wręczył dyrektor ŻDK Roman Krzywotulski. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Warwas z Poznania (355 pkt), a trzecie – Bronisław Sztandera z Polic (344 pkt). Spośród przedstawicieli Żar najwięcej punktów zdobył Andrzej Stachów (13. miejsce). Dzięki licznym sponsorom wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, takie jak sprzęt AGD, sprzęt sportowy, gry logiczne. Był także smaczny posiłek, ciastka i kawa. W trakcie mistrzostw podsumowano też ubiegłoroczną VII edycję Klubowego Turnieju „Abak” o puchar dyrektora ŻDK. Po raz siódmy najlepszym okazał się Bogdan Tropak, wyprzedzając Marka Kozłowskiego i Annę Małecką. (cp)