Jesteś tutaj

Nadwarciańskie mistrzostwa

W XIII Szaradziarskich Mistrzostwach Gorzowa Wielkopolskiego, zorganizowanych 25 sierpnia przez klub „Atena” oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie, startowało 25 zawodników, na których czekały dwa zestawy zadań przygotowane przez Bogusława Nowaka. Wśród nich znalazły się m.in. zadania nawiązujące do twórczości Wisławy Szymborskiej, gorzowskich fraszkopisarzy i aforystów – Tadeusza Szyfera i Jana Grossa, a także przypominające polskich medalistów olimpijskich sprzed lat. Specjalny blok zadań poświęcono złotym godom Jamesa Bonda (5 października mija 50 lat od premiery filmu „Doktor No” w londyńskim kinie Pavilion).

Pierwszy zestaw rozwiązywano w ciągu 70 minut, drugi – 45 minut. Punktowano każde poprawnie wpisane słowo, a za prawidłowe wypełnienie całego diagramu zawodnik otrzymywał dodatkowo punkt. Zwycięzcą został Rafał Rogowski z Pabianic, zdobywając 290 pkt – otrzymał on puchar i nagrodę starosty gorzowskiego. Drugie miejsce wywalczył Bronisław Sztandera z Polic (289), a trzecie – Mariusz Góralski z Wrocławia (285). Puchar ufundowany przez Radę Miasta dla najlepszego gorzowianina zdobyła Anna Rybicka.

Tradycyjnie, wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali okolicznościowe dyplomiki oraz upominki i albumy promujące Gorzów i powiat gorzowski. (bn)