Jesteś tutaj

O Puchar Wójta Bochni

W IV Turnieju Szaradziarskim o Puchar Wójta Gminy Bochnia, zorganizowanym 22 listopada w Łapczycy przez klub Omnibus, wzięło udział 24 uczestników. Po otwarciu zawodów przez wójta Jerzego Lysego startujący przez 90 minut zmagali się z zestawem zawierającym 35 zadań.

Wśród nich znalazły się m.in. wirówka „Na przemian”, w której do diagramu należało wpisać odgadnięte wyrazy oraz ich anagramy, metagramy lub synonimy, „SławJolka” ze zdjęciami znanych osób, krzyżówka „Premierzy II Rzeczpospolitej”. Zwycięzcą turnieju został Kamil Wereszczyński z Jastrzębia-Zdroju uzyskując 52 pkt (na 92 możliwe do zdobycia), drugie miejsce wywalczył Robert Kozieł z Sosnowca (46), a trzecie –Maciej Gąska z Poniatowej (45).

Zawody były też okazją do ogłoszenia wyników I Gminnego Świetlicowego Turnieju Szaradziarskiego, który składał się z czterech edycji (zima – wiosna – lato – jesień). Zwyciężyła Janina Fita z Łapczycy wygrywając wszystkie edycje. (tb)

Wyniki IV Turnieju Szaradziarskiego o Puchar Wójta gminy Bochnia:
1. Kamil Wereszczyński, Jastrzębie-Zdrój – 52 pkt
2. Robert Kozieł, Sosnowiec – 46
3. Maciej Gąska, Poniatowa – 45
4. Krzysztof Lofek, Jaworzno – 44
    Marcin Radoń, Kraków – 44
6. Michał Staroń, Kraków – 42
7. Zbigniew Trzaskowski, Kielce – 38
8. Janina Fita, Łapczyca – 36
9. Stanisław Osyda, Katowice – 35
    Wacław Frydrych, Kraków – 35
11. Krystyna Moś, Piekary Śląskie – 34
12. Janusz Ostrowski, Katowice – 32
13. Marek Kawałek, Kraków – 31
14. Maria Michałek, Tarnów – 27
15. Teresa Śmigiel, Rzeszów – 25
16. Tadeusz Basiaga, Kraków – 24
17. Renata Kociołek, Słomka – 22
18. Krzysztof Zubrzycki, Kraków – 21
19. Agata Bartosik, Sosnowiec – 19
20. Halina Gadowska, Bochnia – 17
21. Grzegorz Lalik, Stanisławice – 16
22. Janusz Możdżeń, Brzeźnica – 14
23. Anna Majcher, Wiśnicz – 12
24. Krystyna Konieczna, Wiśnicz – 10

Wyniki I Gminnego Świetlicowego Turnieju Szaradziarskiego (pierwsza dziesiątka):
1. Janina Fita z Łapczycy
2. Renata Kociołek ze Słomki
3. Grzegorz Lalik z Stanisławic
4. Janusz Możdżeń z Brzeźnicy
5. Halina Gadowska z Bochni
6. Bogumiła Kromer z Pogwizdowa
7. Maria Babicz z Pogwizdowa
8. Jolanta Burzyńska z Majkowic
9. Magdalena Wolsza z Zatoki
10. Przemysław Stopa z Nieszkowic Małych