Jesteś tutaj

Seniorada po raz jedenasty

W niedzielę 11 czerwca w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się rekreacyjny piknik Seniorada Warszawa 2017, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Ruchowej 50+. Impreza odbyła się pod hasłem „Seniorada – Aktywni na lato!”.

W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. wielobój rekreacyjny, turniej gry w palanta, golf, rajd, nordic walking ścieżkami Lasu Bielańskiego. Nasza redakcja, która była jednym z partnerów imprezy, zorganizowała turniej „Rozrywki”. Startowało 46 osób. Uczestnicy rozwiązywali jolkę „Sport – dbaj o zdrowie”, krzyżówkę „Maszeruj!” i logogryf z rozwiązaniem: „Seniorada. Aktywni razem”. Nagrody wylosowały trzy panie: Elżbieta Prus-Trębicka, Grażyna Ziemińska i Anna Skura.

Podczas pikniku można było skorzystać z bezpłatnej konsultacji rehabilitacyjnej, zbadać słuch, zmierzyć pomiar cukru we krwi, uzyskać poradę w zakresie diety na lato i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na piknikowej estradzie zaprezentował się chór Radzyminianka w programie „W świecie walca” i grupa tańca orientalnego, w wielopokoleniowej zabawie tanecznej wystąpił duet DJ Wika i DJ Wit za konsolą. A co najważniejsze, dopisały i humory, i pogoda. (az)