Jesteś tutaj

Turniej w Skarżysku

10 marca odbył się V Ogólnopolski Turniej Szaradziarski o puchar prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Udział wzięło 37 zawodników. Zwyciężył Rafał Tałaj z Częstochowy, osiągając 164 punkty (na 200 możliwych do zdobycia), drugie miejsce zajął Marcin Zieliński z Kielc (157 pkt), a trzecie Magdalena Wójtowicz z Prac Dużych (146). Turniejowe zadania przygotował Skarżyski Klub Szaradzistów „Anagram”.

Podczas turnieju ogłoszono również wyniki Internetowej Ligi Szaradziarskiej 2011/2012. Zwycięzcą IV edycji został Piotr Łojewski z poznańskiego klubu „Pyrrus”, drugi był Stanisław Osyda, a trzeci Franciszek Adamski, obydwaj z Sosnowieckiego Klubu Szaradzistów „Ariada”. Szaradzistów, którzy lubią układać krzyżówki oraz inne zadania diagramowe, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji, która rusza we wrześniu.