Jesteś tutaj

W toruńskim internacie

Liga Młodych Szaradzistów. Od października 2011 do stycznia tego roku trwała IX Liga Młodych Szaradzistów. W jej ramach rozegrano dziesięć kilkuzadaniowych rund, w których łącznie wzięło udział 45 wychowanek i wychowanków internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Rozwiązywano różne zadania, nie tylko diagramowe, punktowane stosownie do ich trudności.

Co poniedziałek wśród uczestników losowano nagrodę tygodnia. Do ostatniej rundy trwała zacięta rywalizacja, ostatecznie tytuł mistrza wywalczył Maciej Ciechacki, przed Pauliną Matyjas i Anetą Dams. Turniej zainicjowali w roku 2002 Jerzy Marchewka i Grzegorz Gurzyński, który też przygotowywał w tym roku cotygodniowe zestawy zadań.

Szaradziarskie walentynki. Tym razem w Szaradziarskich walentynkach, organizowanych rokrocznie dla wychowanków internatu, wzięło udział osiemnaście par uczniów z koła szaradziarskiego. Turniej zorganizowano 7 lutego, tuż przed feriami. Najpierw, „Na dobry początek”, rozwiązywano indywidualnie diakrostych, z którym najszybciej uporał się Mateusz Sosnowski, a następnie, w dwu rundach, osiemnaście par łamało głowy nad głównym zestawem. Najlepiej poradzili sobie z nimi Ewelina Kostrubiec i Adrian Komorowski, zaś drugie i trzecie miejsca zajęli Katarzyna Kończalska i Mateusz Sosnowski oraz Klaudia Lewandowska i Michał Kliniewski. Wszystko odbyło się pod opieką wychowawczyni Jolanty Dziętary, zadania przygotował i imprezę prowadził Grzegorz Gurzyński.

>>> Relacja na stronach Internatu ZSMEiE