Jesteś tutaj

W toruńskim internacie

18 kwietnia w internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu odbył się XIX Wielki Turniej „Rozrywki”, przygotowany przez internackie koło szaradziarskie (którym opiekuje się wychowawczyni Jolanta Dziętara) oraz Klub Szaradzistów „Labirynt”. Do współzawodnictwa przystąpiło osiem 3-osobowych zespołów.

W konkursie „Na dobry początek” rozwiązywano indywidualnie krzyżówkę, w której wymagane hasło „Rozrywka” najszybciej podała Weronika Waśkiewicz.

Po tej szaradziarskiej rozgrzewce do rywalizacji przystąpiły zespoły. Każde z 10 zadań należało rozwiązać w określonym czasie (za 5 pkt), w czasie dłuższym o 1 minutę (za 3 pkt) lub o 2 minuty (za 1 pkt). Zwyciężyła drużyna w składzie: Kamil Gręźlikowski, Katarzyna Kończalska i Marta Rozynek (37 pkt). Drugie miejsce zdobył zespół: Agnieszka Kowalik, Małgorzata Miraszewska i Adrianna Luntkowska (31 pkt), a trzecie: Patrycja Gawrońska, Karolina Szpejnowska i Weronika Waśkiewicz (28 pkt). Imprezę poprowadził Grzegorz Gurzyński. (gg)