Jesteś tutaj

XIV Szaradziarskie Mistrzostwa Polski 2012 - eliminacje korespondencyjne

W ogłoszonych w pierwszym numerze „Rozrywki” eliminacjach korespondencyjnych do XIV Szaradziarskich Mistrzostw Polski wzięło udział 326 osób. Komplet zadań (33) rozwiązało 78 startujących, w tym Waldemar Zieleniewski z Warszawy, którego praca – podobnie jak przed dwoma laty – nadeszła najszybciej. Blisko 60 % uczestników prawidłowo rozwiązało od 30 do 33 zadań. Najwięcej problemów sprawiły krzyżówki: anagramy z kontekstu, przymruż oko, figle-migle i ciąg objaśnień, a także rebusy.

Sześcioosobowe jury, złożone z członków Toruńskiego Klubu Szaradzistów „Sfinks”: Stanisława Bruszkowskiego (przewodniczący), Andrzeja Bonieckiego, Teresy Duch, Jerzego Jarmołkiewicza, Danuty Pawłowskiej i Małgorzaty Taflińskiej, zakwalifikowało do drugiego etapu (eliminacje strefowe) 286 osób, które rozwiązały co najmniej 25 zadań. Eliminacje te odbędą się w sobotę 31 marca o godz. 12 w czternastu miastach: Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Przemyślu, Sosnowcu, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Żarach. Zrezygnowano z przeprowadzenia ich w zapowiadanych wcześniej Łowiczu i Skarżysku-Kamiennej, gdyż w tych miastach zamierzało wystartować po trzech uczestników. Najwięcej osób wybrało miejsce startu w Warszawie (38), Sosnowcu (35) i Krakowie (25), a najmniej w Gorzowie (10), Wrocławiu (12) i Przemyślu (14).

Najlepsi w tegorocznych eliminacjach strefowych oraz sześciu najlepszych w poprzednich mistrzostwach: Jacek Wojaczyński z Wrocławia, Marcin Zieliński z Warszawy, Norbert Stawik z Poznania, Jacek Laskowski z Warszawy, Michał Gargól z Pabianic i Rafał Tałaj z Częstochowy walczyć będą o tytuł mistrza Polski w finale, który odbędzie się 2 czerwca w Warszawie.

XIV Szaradziarskie Mistrzostwa Polski - Eliminacje strefowe