Jesteś tutaj

Jolki w jesiennym entourage’u

30 października Gdański Klub Szaradzistów „Neptun” po raz 17. zorganizował Turniej Szaradziarski „Tylko z Jolką”. Do grodu nad Motławą, obsypanego złotymi liśćmi w promieniach jesiennego słońca, zjechało tym razem 29 entuzjastów jolek. Zestawy turniejowe (dwie rundy po 75 minut) przygotował Grzegorz Chomicz przy wsparciu Jacka Górskiego, Bogdana Malacha i Tadeusza Olejarczyka – w zawodach można się było zmierzyć z 53 niedużymi zadaniami pod hasłem „Łatwo przyszło, jakoś poszło”. Zasada gdańskiego turnieju pozostała niezmienna: każdy poprawnie wpisany do diagramu wyraz (lub hasło) był punktowany, zwykle za jeden punkt, co dawało pulę 661 punktów.

W tegorocznej edycji turnieju zwyciężył Rafał Rogowski z Pabianic (594 pkt), wyprzedzając Annę Marię Ketner z Józefowa (518 pkt) i Adama Biniszewskiego z Grodziska Mazowieckiego (494 pkt). Pierwsza trójka otrzymała puchary, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi. W dodatkowym konkursie Bogdana Malacha słoik grzybków wylosowała Małgorzata Pączek z Gdańska. (gch)

Wyniki XVII Turnieju Szaradziarskiego „Tylko z Jolką”:
1. Rafał Rogowski – Pabianice, 300 + 294 = 594 pkt
2. Anna Maria Ketner – Józefów, 264 + 254 = 518
3. Adam Biniszewski – Grodzisk Mazowiecki, 253 + 241 = 494
4. Jerzy Dymek – Olsztyn, 239 + 226 = 465
5. Małgorzata Antczak Kęsy – Pyzdry, 201 + 209 = 410
6. Tomasz Cerk – Grudziądz, 207 + 187 = 394
7. Bronisław Sztandera – Szczecin, 137 + 238 = 375
8. Robert Kopacz – Kielce, 195 + 171 = 366
9. Małgorzata Porowska – Płock, 209 + 139 = 348
10. Mariusz Wesołowski – Kwidzyn, 187 + 154 = 341
11. Bożena Kraskowska – Krusze, 150 + 181 = 331
12. Eugeniusz Wróblewski – Inowrocław, 160 + 153 = 313
13. Irena Kulescha-Kopeć – Gdynia, 157 + 148 = 305
14. Joanna Baska – Gdańsk, 158 + 131 = 289
15. Anna Śmiałkowska – Łódź, 160 + 127 = 287
16. Małgorzata Figlarowicz – Gdańsk, 150 + 135 = 285
17. Małgorzata Pączek – Gdańsk, 149 + 126 = 275
18. Joanna Czarzyńska – Warszawa, 134 + 140 = 274
19. Dorota Wolska – Długi Kierz, 139 + 135 = 274
20. Danuta Kwaszczyńska – Warszawa, 124 + 141 = 265
21. Adam Sulerzycki – Grudziądz, 142 + 123 = 265
22. Mirosława Panek – Sierakowice, 141 + 122 = 263
23. Barbara Bałka – Warszawa, 132 + 111 = 243
24. Wiesława Gurgul – Gdynia, 104 + 116 = 220
25. Zdzisław Łoś – Zielonka, 112 + 102 = 214
26. Elżbieta Bugajna – Ramleje, 124 + 86 = 210
27. Henryk Filipek – Bytom, 118 + 90 = 208
28. Leonard Koelmer – Pręgowo, 95 + 108 = 203
29. Tomasz Trojanowski – Gdańsk, 72 + 75 = 147