Jesteś tutaj

Nagroda - Droga do dobrobytu

Steve Shipside

Seria TEZAURUS IDEI.

Benjamin Franklin. DROGA DO DOBROBYTU.


Cena: 34.90 PLN
Ilość stron: 120
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 130x200
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-62304-53-0


Od czasu pierwszego wydania Drogi do dobrobytu w latach pięćdziesiątych osiemnastego stulecia, miliony przedsiębiorców z aspiracjami zastosowało rady Benjamina Franklina, żeby stworzyć, rozwinąć i zachować dochodowe firmy. Wiele z wymienionych tu maksym i przysłów takich jak „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”, czy „Od miodu słodsze są tylko pieniądze”, stało się częścią kultury zachodnich społeczeństw. Franklin zakończył życie w bogactwie i do dziś jest wymieniany na liście 100 najbogatszych ludzi w historii Ameryki. Steve Shipside dokonał interpretacji tekstu Franklina, dostosowując ją do współczesnych warunków.
Jego interpretacja nie jest substytutem oryginału  - ma na celu zilustrowanie ponadczasowej mądrości i podpowiada, jak wprowadzić ją w życie, zajmując się swoimi finansami we współczesnych warunkach. Ta błyskotliwa interpretacja Drogi do dobrobytu jest cenną wartością dodaną do jednej z najsłynniejszych i najbardziej inspirujących książek, jakie kiedykolwiek zostały napisane.
Steve Shipside jest niezależnym dziennikarzem specjalizującym się w finansach i informatyce. Jest autorem książek Get Fit!, Get Rid of your gut, The Manly Man Manual, Podcasting.

 

Tezaurus Idei

W serii ukazały się dotychczas tomiki:
Niccolò Machiavelli „Książę”
Karol Marks „Kapitał”
Adam Smith „Bogactwo narodów”

W przygotowaniu:

George S. Clason „Najbogatszy człowiek w Babilonie”
Napoleon Hill „Myśl i bogać się”
Sun Tzu „Sztuka wojny”
Cyril Northcote Parkinson „Prawo Parkinsona”
 

<<< POWRÓT