Jesteś tutaj

Nagroda - Tezaurus idei

Niccolo Machiavelli
„Książę”

Karol Marks
„Kapitał”

Adam Smith
„Bogactwo Narodów”

Tezaurus Idei, to seria wydawnicza prezentująca nowatorskie spojrzenie na teksty wielkich myślicieli. Kultowe dzieła zostały opracowane przez współczesnych autorów, którzy wskazali jak   klasyczne idee praktycznie wykorzystać w dzisiejszym świecie.  Już 16 marca ukażą się trzy pierwsze pozycje serii Tezaurus Idei: Karol Marks „Kapitał” w interpretacji Steva Shipspidea, Niccolo Machiavelli „Książę” opracowany przez Tima Philipsa oraz Adam Smith „Bogactwo Narodów” w interpretacji Karen McCreadie.

Karol Marks  twierdził, że ideologie nie odgrywają żadnej roli, jednakże jego własna wpłynęła na historię świata tak jak żadna inna. Stev Shipspide, publicysta The Economist, w przygotowanym opracowaniu „Kapitału” odkleja od Marksowskiego tekstu metkę komunistycznego manifestu.  Z sukcesem dowodzi jego inspirującej przydatności dla  współczesnego świata biznesu. Sięga po liczne przykłady z dziedziny ekonomiki nowoczesnej, prezentujące m.in.: możliwości rozwoju siły roboczej przez pobudzanie kreatywności u pracowników lub sposoby najlepszego zastosowania nowych technologii, strategii i systemów. 

Analiza sposobu, w jaki ludzie zdobywają, utrzymują, a potem tracą władzę autorstwa Niccolo Machiavelliego, w rękach Tima Philipsa, stała się podręcznikiem pokazującym jak zarządzać wydarzeniami aby osiągać korzyści. Autor, którego styl literacki znany jest czytelnikom  „The Observer”, „Guardian” czy „The Times”, w interesujący sposób odnosi historię „Księcia” do współczesnego świata biznesu. Zwraca uwagę na elementy istotne w drodze do sukcesu i władzy, takie jak m.in.: przyjaźni z wrogiem swojego wroga, komunikacji postawy za pomocą czynów oraz o największej z porażek – finale sukcesu.

„Bogactwo Narodów” w interpretacji Karen McCreadie, autorki wielu książek z dziedziny marketingu, to inspiracja dla osób zainteresowanych strategicznym zarządzaniem zasobami ludzkimi. Opublikowana w 1776 roku praca Adama Smitha, ojca globalizacji i pioniera wielu teorii ekonomicznych,  uchodzi za najbardziej wpływową książkę wszech czasów. Nowe spojrzenie na zawarte w niej treści pozwala czerpać z niej praktyczną wiedzę przydatną w pracy współczesnego człowieka biznesu, który dowie się jak wpływać na poprawę wydajności i opracowywać strategię gospodarczą.

Tezaurus Idei:

Stev Shipspide Karol Marks „Kapitał”,
Tim Philips Niccolo Machiavelli „Książę”,
Karen McCreadie Adam Smith „Bogactwo Narodów”

W przygotowaniu:

Benjamin Franklin „Droga do bogactwa”
George S. Clason „Najbogatszy człowiek w Babilonie”
Napoleon Hill „Myśl i bogać się”
Sun Tzu „Sztuka wojny”
Cyril Northcote Parkinson „Prawo Parkinsona”

 

Wydawnictwo Studio Emka
www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka

Kontakt dla mediów:
Marta Kwintal
Business & Culture - strategie i komunikacja
e-mail: studioemka@businessandculture.pl
tel. 507 981 436

 

<<< POWRÓT