Rozrywka

Interesujące, starannie opracowane krzyżówki – to specjalność Redakcji Rozrywki. Nasze czasopisma przeznaczone są dla wszystkich miłośników krzyżówek, jolek oraz innych zadań szaradziarskich i słownych łamigłówek. Od dziesięcioleci bawią, poszerzają wiedzę i gimnastykują umysł.
Dwutygodnik Rozrywka (ukazujący się nieprzerwanie od 1957 roku), miesięczniki Rewia Rozrywki, Rozrywka. Jolki, Rozrywka Magazyn, Rozrywka dla Każdego – na łamach kilkunastu naszych czasopism proponujemy co miesiąc setki rozmaitych zadań krzyżówkowych, jolkowych i wierszowanych.
ROZRYWKA to dobre rozwiązanie!


Dwutygodnik Rozrywka

Dwutygodnik Rozrywka to popularne czasopismo krzyżówkowe ukazujące się już od ponad 60 lat (pierwszy numer 15 maja 1957 r.).
W każdym wydaniu Rozrywki znajduje się 80 różnorodnych krzyżówek, jolek, rebusów i zadań wierszowanych (szarady, anagramy, kalambury). Wśród zadań wyróżnia się intrygująca i podchwytliwa krzyżówka z przymrużeniem oka – nasze firmowe zadanie. Dział „Pierwsze kroki” przeznaczony jest zwłaszcza dla początkujących szaradzistów, zaś amatorów trudnych wyzwań przyciąga rubryka „Dla cierpliwych”. Ponadto w numerze informacje o odbywających się turniejach krzyżówkowych i działalności klubów szaradziarskich.


Miesięcznik Rewia Rozrywki 

Miesięcznik Rewia Rozrywki ukazuje się od 1973 roku. Na 64 dużych stronach aż sto atrakcyjnych krzyżówek, jolek i innych zadań diagramowych – wśród nich pomysłowa krzyżówka z przymrużeniem oka i arcytrudna krzyżówka hetmańska, krzyżówki od A do Ż i krzyżówki tematyczne, bliźniaki i szarady.
W każdym numerze zwykłe krzyżówki z największymi rozrywkowymi diagramami, a zarazem – rubryki „Magazynek”, czyli krzyżówkowe drobiażdżki, i „Na łów słów” z małymi zadankami słowno-literowymi. Ponadto zadania logiczne w rubryce „Pomyśl i policz”, kącik krzyżówkowy „Rewia pomysłów” na zmianę „Odkurzonymi pomysłami”, a do tego szaradziarskie spostrzeżenia i ciekawostki w rubryce „Poziomo i pionowo” i felietonie „Myślę sobie” Adama Sumery – cenionego autora licznych zadań rewiowych.


Miesięcznik Rozrywka. Jolki

Miesięcznik Rozrywka. Jolki ukazuje się od 1998 roku. Popularna jolka – czyli krzyżówka z określeniami odgadywanych słów podanymi w przypadkowej kolejności – została wymyślona właśnie w Redakcji Rozrywki w 1977 roku (nazwa „jolka” pochodzi od szaradziarskiego pseudonimu „Jola” – tak właśnie podpisywała swoje zadania redaktor Maria Zagórska, pierwsza autorka jolek).
Co miesiąc na 96 stronach znajduje się zbiór blisko stu najlepszych jolek, dużych i małych, łatwych i trudnych – w tym dwie jolki z przymrużeniem oka, jolki od A do Ż, jolki utajnione, wszystkie chwyty dozwolone, jolka samowolka. Dodatkowo w numerze krzyżówka z przymrużeniem oka, szarada, psotka, szkotka oraz mnóstwo drobnych zadań wierszowanych: anagramów, homonimów i kalamburów.


Miesięcznik Jolki na 102

48-stronicowy miesięcznik Jolki na 102 ukazuje się od 2005 r. W każdym numerze różnorodne duże jolki, wybór mniejszych i łatwiejszych jolek, a także zadania wierszowane: anagramy, homonimy, kalambury.


Miesięcznik
Sam na Sam z Jolkami

Sam na Sam z Jolkami to nowy 48-stronicowy miesięcznik poświęcony w całości jolkom. W każdym numerze przeróżne odsłony jolki – naszego firmowego zadania. Miłośnicy jolek znajdą tu mniejsze i większe zadania; takie, które rozwiązuje się szybko i przyjemnie, oraz takie, które zapraszają jolkowiczów do dłuższego pogłówkowania. Staranny wybór jolek uzupełniają dwojaczki, czyli krótkie jolkowe odgadywanki w postaci zmyślnie dobranych par określeń.


Rocznik Wieczór z Jolką

Rocznik Wieczór z Jolką (jedno z Wydań Specjalnych Rozrywki w ciągu roku) to 48-stronicowy letni magazyn pełen interesujących jolek. Zgodnie z tytułem – jolek z elementami nastrojowości, zagadkowości i niesamowitości.


Rocznik Krzyżówki na Lato

Wydanie Specjalne Rozrywki. Krzyżówki na Lato to sezonowe wydanie magazynu dla miłośników szarad słownych, idealna porcja rozrywki do zabrania na urlop, działkę czy na chwilę wytchnienia od obowiązków. Składa się z 52 stron. W numerze znajdą Państwo: krzyżówki małe, średnie i duże, zwykłe krzyżówki i jolki do pogłówkowania.


Miesięcznik
Rozrywka dla Każdego

Miesięcznik Rozrywka dla Każdego ukazuje się od 2002 roku. W każdym numerze prawie 100 stron świetnej szaradziarskiej rozrywki: dla krzyżówkowiczów dział „Krzyżówka za krzyżówką”, a dla jolkowiczów – „Jolka za jolką”; wiele lubianych krzyżówek od A do Ż i zwykłych krzyżówek, a zarazem intrygująca krzyżówka z przymrużeniem oka i prawdziwe wyzwanie intelektualne, czyli krzyżówka hocki-klocki; ponadto mnóstwo innych zadań pogrupowanych w działy „Mieszanka firmowa”, „Krzyżówki tematyczne”, „Skrętnie i skośnie” oraz „Zadania dla wytrwałych”.


Miesięcznik Rozrywka od A do Z

Miesięcznik Rozrywka od A do Z ukazuje się od 2013 roku. W każdym numerze: 48 stron krzyżówek i jolek, łatwych i nieco trudniejszych, lecz z podpowiedziami; jolka z przymrużeniem oka i, dla sprawdzenia odpowiedzi, bliźniacza zwykła krzyżówka; rubryka „Strony dla wprawionych” z zadaniami wymagającymi wytrwałości, takimi jak krzyżówka hocki-klocki.


Kwartalnik Jolki na Cały Rok

Kwartalnik Jolki na Cały Rok to 96 stron pełnych rozrywki. Czasopismo ukazuje się od 2008 roku. W każdym numerze publikujemy jolki duże i małe, zwykłe i tematyczne, zadania klasyczne oraz nietuzinkowe autorskie pomysły. Prawdziwa gratka dla miłośników jolek na cztery pory roku!


Miesięcznik
Rozrywka do Podróży

Miesięcznik Rozrywka do Podróży ukazuje się od 1994 roku. Na 48 stronach znajdują się zadania łatwiejsze i trudniejsze: krzyżówki, jolki, wykreślanki, a także wiele innych zadań diagramowych i wierszowanych.


Miesięcznik Rozrywka Magazyn

Miesięcznik Rozrywka Magazyn ukazuje się od 1991 roku. Każde wydanie to 48 stron zawierających rozmaite zadania o zróżnicowanym stopniu trudności – krzyżówki-szyfr, logogryfy, psotki, swatki, wirówki, syntezy, autorską krzyżówkę hetmańską, krzyżówkę profesorską i wiele innych. Dla poliglotów – „Easy Puzzles”, czyli dział zadań po angielsku, redagowany przez cenionego szaradzistę Adama Sumerę, na deser zadania tematyczne – a wszystko to okraszone szaradami oraz porcją łamigłówek językowych.


Dwumiesięcznik
Rozrywka z Przymrużeniem Oka

Krzyżówki z przymrużeniem oka lub krócej: przymrużki – tak nazywają je ich miłośnicy. Na 48 stronach naszego dwumiesięcznika znajdują się zadania, których niebanalne, intrygujące, zabawne określenia gwarantują znakomitą szaradziarską zabawę słowem. Obok przymrużek proponujemy również inne łamigłówki z nietypową formą określeń bądź diagramów oraz zadania pełne zaskakujących słownych chwytów i skojarzeń, takie jak krzyżówka profesorska lub pomysłówka. Dodatkowo „Rozrywki umysłowe na serio”, czyli blok ambitniejszych zadań szaradziarskich wymagających pogłówkowania, a zarazem doskonalących umiejętność układania anagramów.


Miesięcznik
Jolki kontra Krzyżówki

Co się ciekawiej rozwiązuje: krzyżówki czy jolki? Trudne pytanie, zwłaszcza że i jolki, i krzyżówki – te łatwiejsze i te trudniejsze – mają swoje przeróżne odmiany, gdyż pomysłowość ich autorów nie zna granic. Ale można też połączyć przyjemność, jaką dają krzyżówki, z satysfakcją czerpaną z rozwiązywania jolek. I właśnie taką okazję jolkowo-krzyżówkowej rywalizacji i relaksu daje nasz 48-stronicowy miesięcznik Jolki kontra Krzyżówki.


Miesięcznik
Rozrywka. Nie Tylko Sudoku

Miesięcznik Rozrywka. Nie Tylko Sudoku to 64 strony poświęcone łamigłówkom logicznym, a w szczególności rozmaitym sudoku. Czasopismo ukazuje się od 2006 r. W każdym numerze blisko 150 zadań, a wśród nich: sudoku zwykłe, sudoku „12” (z polami 4×3), sudoku nieregularne (z 9-kratkowymi wielokątami), sudoku nieregularne „12”, sudoku „X” (z liczbową przekątną) i inne. Dodatkowo w numerze obrazki logiczne (czyli malowane liczbami) oraz liczbowe obrazki i mozaika.


Rocznik Jolki Ażetki

Rocznik Jolki Ażetki (jedno z Wydań Specjalnych Rozrywki w ciągu roku) to 48-stronicowy wiosenny magazyn dla miłośników popularnych ażetek, czyli jolek od A do Ż. W ażetkach odgadywany wyraz zaczyna się podaną literą alfabetu (każdy inną), a dodatkowo znana jest też liczba liter. W numerze wybór najciekawszych ażetek, alfabetek oraz jolek z wyrazami na taką samą literę.