Rozrywka

Interesujące, starannie opracowane krzyżówki – to specjalność Redakcji Rozrywki. Nasze czasopisma przeznaczone są dla wszystkich miłośników krzyżówek, jolek oraz innych zadań szaradziarskich i słownych łamigłówek. Od dziesięcioleci bawią, poszerzają wiedzę i gimnastykują umysł.
Dwutygodnik Rozrywka (ukazuje się nieprzerwanie od 1957 roku), miesięczniki Rewia Rozrywki, Rozrywka. Jolki, Rozrywka dla Każdego – na łamach kilkunastu naszych czasopism proponujemy co miesiąc setki rozmaitych zadań krzyżówkowych, jolkowych i wierszowanych.
ROZRYWKA to dobre rozwiązanie!


Miesięcznik Rozrywka od A do Z

Miesięcznik Rozrywka od A do Z ukazuje się od 2013 roku. W każdym numerze: 48 stron krzyżówek i jolek, łatwych i nieco trudniejszych, lecz z podpowiedziami; jolka z przymrużeniem oka i, dla sprawdzenia odpowiedzi, bliźniacza zwykła krzyżówka; rubryka „Strony dla wprawionych” z zadaniami wymagającymi wytrwałości, takimi jak krzyżówka hocki-klocki.


Dwutygodnik Rozrywka

Dwutygodnik Rozrywka to popularne czasopismo krzyżówkowe ukazujące się już od ponad 60 lat (pierwszy numer 15 maja 1957 r.).
W każdym wydaniu Rozrywki znajduje się 80 różnorodnych krzyżówek, jolek, rebusów i zadań wierszowanych (szarady, anagramy, kalambury). Wśród zadań wyróżnia się intrygująca i podchwytliwa krzyżówka z przymrużeniem oka – nasze firmowe zadanie. Dział „Pierwsze kroki” przeznaczony jest zwłaszcza dla początkujących szaradzistów, zaś amatorów trudnych wyzwań przyciąga rubryka „Dla cierpliwych”. Ponadto w numerze informacje o odbywających się turniejach krzyżówkowych i działalności klubów szaradziarskich.


Miesięcznik Rozrywka. Jolki

Miesięcznik Rozrywka. Jolki ukazuje się od 1998 roku. Popularna jolka – czyli krzyżówka z określeniami odgadywanych słów podanymi w przypadkowej kolejności – została wymyślona właśnie w Redakcji Rozrywki, już w 1977 roku („Jolka” to pseudonim Marii Zagórskiej, pierwszej autorki tych zadań).
Co miesiąc na 96 stronach zbiór blisko stu najlepszych jolek, dużych i małych, łatwych i trudnych – w tym dwie jolki z przymrużeniem oka, jolki od A do Ż, jolki utajnione, wszystkie chwyty dozwolone, jolka samowolka. Dodatkowo w numerze krzyżówka z przymrużeniem oka, szarada, psotka, szkotka oraz mnóstwo drobnych zadań wierszowanych: anagramów, homonimów i kalamburów.


Miesięcznik Rewia Rozrywki 

Miesięcznik Rewia Rozrywki ukazuje się od 1973 roku. Na 64 dużych stronach aż sto atrakcyjnych krzyżówek, jolek i innych zadań diagramowych – wśród nich pomysłowa krzyżówka z przymrużeniem oka i arcytrudna krzyżówka hetmańska, krzyżówki od A do Ż i krzyżówki tematyczne, bliźniaki i szarady.
W każdym numerze zwykłe krzyżówki z największymi rozrywkowymi diagramami, a zarazem – rubryki „Magazynek”, czyli krzyżówkowe drobiażdżki, i „Na łów słów” z małymi zadankami słowno-literowymi. Ponadto zadania logiczne w rubryce „Pomyśl i policz”, kącik krzyżówkowy „Rewia pomysłów” na zmianę „Odkurzonymi pomysłami”, a do tego szaradziarskie spostrzeżenia i ciekawostki w rubryce „Poziomo i pionowo” i felietonie „Myślę sobie” Adama Sumery – cenionego autora licznych zadań rewiowych.


Kwartalnik Rozrywka. Jolki na Cały Rok

Kwartalnik Rozrywka. Jolki na Cały Rok to 96 stron pełnych rozrywki. Czasopismo ukazuje się od 2008 roku. W każdym numerze jolki duże i małe, zwykłe krzyżówki i inne zadania diagramowe.


Miesięcznik Rozrywka dla Każdego

Miesięcznik Rozrywka dla Każdego ukazuje się od 2002 roku. W każdym numerze prawie 100 stron świetnej szaradziarskiej rozrywki: dla krzyżówkowiczów dział „Krzyżówka za krzyżówką”, a dla jolkowiczów – „Jolka za jolką”; wiele lubianych krzyżówek od A do Ż i zwykłych krzyżówek, a zarazem intrygująca krzyżówka z przymrużeniem oka i prawdziwe wyzwanie intelektualne, czyli krzyżówka hocki-klocki; ponadto mnóstwo innych zadań pogrupowanych w działy „Mieszanka firmowa”, „Krzyżówki tematyczne”, „Skrętnie i skośnie” oraz „Zadania dla wytrwałych”.


Miesięcznik Rozrywka do Podróży

Miesięcznik Rozrywka do Podróży ukazuje się od 1994 roku. Na 48 stronach znajdują się zadania łatwiejsze i trudniejsze: krzyżówki, jolki, wykreślanki, a także wiele innych zadań diagramowych i wierszowanych.


Miesięcznik Rozrywka Magazyn

Miesięcznik Rozrywka Magazyn ukazuje się od 1991 roku. Każde wydanie to 48 stron zawierających nietrudne krzyżówki małe i duże, wykreślanki, szyfrokrzyżówki, syntezy, krzyżówkę profesorską oraz „Easy Puzzles”, czyli dział zadań po angielsku.


Rocznik Rozrywka. Z Przymrużeniem Oka

Rocznik Rozrywka. Z Przymrużeniem Oka składa się z 48 stron. Czasopismo ukazuje się od 2011 r. W każdym numerze: krzyżówki i jolki z przymrużeniem oka, krzyżówki według małego Jasia oraz inne zadania z intrygującymi, niebanalnymi określeniami, takie jak pomysłówka czy dylematy.


Rocznik Rozrywka. Wydanie Specjalne

Jako Wydanie Specjalne w ciągu roku dostępne są teraz dwa 48-stronicowe roczniki – w maju Jolki Ażetki pełne jolek od A do Ż i alfabetek, natomiast w sierpniu, dla koneserów przeróżnych jolek, ukazuje się Wieczór z Jolką.


Miesięcznik Rozrywka. Nie Tylko Sudoku

Miesięcznik Rozrywka. Nie Tylko Sudoku to 64 strony poświęcone łamigłówkom logicznym, a w szczególności rozmaitym sudoku. Czasopismo ukazuje się od 2006 r. W każdym numerze blisko 150 zadań, a wśród nich: sudoku zwykłe, sudoku „12” (z polami 4×3), sudoku nieregularne (z 9-kratkowymi wielokątami), sudoku nieregularne „12”, sudoku „X” (z liczbową przekątną) i inne. Dodatkowo w numerze obrazki logiczne (czyli malowane liczbami) oraz liczbowe obrazki i mozaika.