Rozrywka

Wszystkie nasze czasopisma wyróżniają się starannym doborem i opracowaniem najciekawszych zadań i łamigłówek szaradziarskich. Co miesiąc publikujemy ich ponad 700, przeróżnych, pogrupowanych w poszczególne działy i rubryki konkursowe. Spośród wszystkich zadań aż pół tysiąca stanowią najchętniej rozwiązywane zadania diagramowe, czyli krzyżówki, jolki (nasze firmowe zadanie!), wirówki, szyfrogramy, logogryfy – natomiast pozostałe to bogaty wybór rebusów oraz zadań wierszowanych (szarady, anagramy, homonimy, kalambury).


Miesięcznik Rozrywka od A do Z.

Miesięcznik Rozrywka od A do Z. ukazuje się od 2013 r. W każdym numerze 48 stron pełnych krzyżówek i jolek, łatwych i nieco trudniejszych, ale z podpowiedziami. Ponadto jolka z przymrużeniem oka i bliźniacza krzyżówka. „Strony dla wprawionych” z zadaniami wymagającymi cierpliwości i szaradziarskiej rutyny, takimi jak hocki-klocki. 


Dwutygodnik Rozrywka

Dwutygodnik Rozrywka to bardzo popularne czasopismo wśród wszystkich miłośników krzyżówek, ukazuje się od ponad 60 lat (pierwszy numer 15 maja 1957 r.). W każdym wydaniu Rozrywki znajduje się: 80 rozmaitych krzyżówek, jolek, rebusów i zadań wierszowanych: szarad, anagramów, kalamburów, dla początkujących dział „Pierwsze kroki”, dział „Dla cierpliwych” z trudniejszymi zadaniami, trudna i podchwytliwa krzyżówka z przymrużeniem oka, rubryka „Kratki, słowa, obrazki”, relacje z imprez szaradziarskich i wyniki turniejów, informacje o działalności klubów szaradziarskich.


Miesięcznik Rozrywka. Jolki

Miesięcznik Rozrywka. Jolki ukazuje się od 1998 r. JOLKA – krzyżówka, która bije dziś rekordy popularności – została wymyślona właśnie w naszej redakcji. To u nas, w 1977 roku, narodził się pomysł podawania określeń w przypadkowej kolejności, a zarazem sama nazwa JOLKA (od szaradziarskiego pseudonimu pierwszej autorki tych zadań – Marii Zagórskiej). Na 96 stronach prezentujemy comiesięczny zbiór blisko stu najlepszych jolek – dużych i małych, łatwych i trudnych, w tym dwie jolki z przymrużeniem oka, wiązane, rymowane, od A do Ż, z Iksem, zwięzłe, wszystkie chwyty dozwolone, utajnione, ponadto nowe propozycje, np. jolka samowolka. Dodatkowo w każdym numerze proponujemy szaradę, psotkę, szkotkę, mnóstwo drobnych zadań wierszowanych: anagramów, homonimów, kalamburów.


Miesięcznik Rewia Rozrywki 

Miesięcznik Rewia Rozrywki ukazuje się od 1973 r. W każdym numerze aż 64 strony: mnóstwo różnorodnych krzyżówek, jolek i innych zadań diagramowych, krzyżówka z przymrużenim oka i krzyżówka hetmańska, krzyżówki tematyczne i krzyżówki od A do Ż, „Magazynek”, czyli szaradziarskie drobiażdżki, zadania logiczne w rubryce „Pomyśl i policz”, „Rewia pomysłów” (nowatorskie zadania) na zmianę z kącikiem „Odkurzone pomysły”, szaradziarskie ciekawostki z życia wzięte w rubryce „Poziomo i pionowo”, felieton „Myślę sobie” Adama Sumery, rubryka „Na łów słów” z zadankami słowno-literowymi, „Z myszką”, czyli co rozwiązywali nasi (pra)dziadkowie.


Kwartalnik Jolki na Cały Rok

Kwartalnik Jolki na Cały Rok to aż 96 stron pełnych rozrywki. Czasopismo ukazuje się od 2008 r. W każdym numerze Jolek na Cały Rok: jolki duże i małe, zwykłe krzyżówki i inne zadania diagramowe.


Miesięcznik Rozrywka dla Każdego

Miesięcznik Rozrywka dla Każdego ukazuje się od 2002 r. W każdym numerze aż 96 stron: dla miłośników krzyżówek dział „Krzyżówka za krzyżówką”, dla amatorów jolek dział „Jolka za jolką”, mnóstwo różnorodnych zadań w działach „Mieszanka firmowa” oraz „Zadania dla wytrwałych” (dla lubiących wyzwania), krzyżówka z przymrużeniem oka, a także wyzwanie intelektualne, czyli hocki-klocki.


Miesięcznik Rozrywka do Podróży

Miesięcznik Rozrywka do Podróży ukazuje się od 1994 r. W każdym numerze na 48 stronach znajdziecie Państwo: łatwe, tradycyjne i tematyczne krzyżówki, humorystyczny kącik „Rozmruż się”, całostronicową krzyżówkę panoramiczną, konkurs Klubu Rozrywki.


Miesięcznik Rozrywka Magazyn

Miesięcznik Rozrywka Magazyn ukazuje się od 1991 r. Każde wydanie to 48 stron zawierających: nietrudne krzyżówki małe i duże, wykreślanki, szyfrokrzyżówki, syntezy, całostronicową krzyżówkę panoramiczną, krzyżówkę z przymrużeniem oka, do której określenia wymyślili nasi czytelnicy, „Easy Puzzles”, czyli dział zadań po angielsku.


Rocznik Rozrywka. Z Przymrużeniem Oka

Rocznik Rozrywka. Z Przymrużeniem Oka składa się z 48 stron. Czasopismo ukazuje się od 2011 r. W każdym numerze: krzyżówki z przymrużeniem oka, jolki z przymrużeniem oka, krzyżówki według małego Jasia, inne zadania z intrygującymi, niebanalnymi określeniami, takie jak pomysłówka, dylematy.


Kwartalnik Rozrywka. Wydanie Specjalne

Kwartalnik Rozrywka. Wydanie Specjalne ukazuje się od 2011 r. W ciągu roku każdy z czterech numerów ma własny podtytuł i inny, odpowiadający mu, dobór zadań. Każde wydanie składa się z 48 stron.


Miesięcznik Rozrywka. Nie Tylko Sudoku

Miesięcznik Rozrywka. Nie Tylko Sudoku to 64 strony w całości poświęcone łamigłówkom logicznym, zwłaszcza sudoku i jego licznym odmianom. Czasopismo ukazuje się od 2006 r. W każdym numerze Rozrywki. Nie Tylko Sudoku blisko 200 zadań, a wśród nich: przeróżne odmiany sudoku:  dla cierpliwych, X i Y, z wyspami, magnetyczne, diament, z niewiadomymi, bliźniaki, mini, inne liczbowe zadania diagramowe: kwadraty magiczne, cegiełki, puzzle, malowane liczbami, „Rozmaitości”, czyli blok różnorodnych łamigłówek logicznych, sudoku konkursowe i trzyetapowy Konkurs 3 × 3, z wiązanką sudoku.